Búrka v produktoch Google

Autor: Patrícia Drobna | 22.3.2013 o 14:20 | (upravené 22.3.2013 o 14:34) Karma článku: 2,83 | Prečítané:  480x

Google pokračuje v premiešavaní a premieňaní svojej produktovej rady. Po minulotýždňovom oznámení o plánovanej "smrti" Google Reader, následnej informácií o zlučovaní všetkých chatovacích služieb do jednej komplexnej aplikácie, prichádza novinka s ambíciou konkurovať Evernote v písaní krátkych poznámok. Zoznámte sa s Google Keep.

Včera po tomto oznámení som neváhala a okamžite si stiahla aplikáciu do svojho Androidu. Je to aplikácia funkciou podobná mnohým iným, ale má svoje vlastné, celkom pekné prostredie, podobajúce sa legendárnym post-it papierikom.

Po nainštalovaní Keep je možné ho okamžite zosynchronizovať so svojím Google účtom a následne nájsť svoje poznámky na všetkých zariadeniach. Nemusíte sa obmedziť však len na poznámky. Google Keep umožňuje tvorenie to-do listov a taktiež pripínanie obrázkov. Všetko spomenuté môžete taktiež zdieľať s inými užívateľmi.

Jednou z nevýhod môže byť, že poznámky nie je možné ukladať do priečinkov. Google sa to snažil vyriešiť vložením 8 možných farieb, ktoré je síce krajšie a elegantnejšie, ale taktiež trochu obmedzujúce.Takže by nebolo naškodu, keby sa v ňom časom objavili priečinky. Rýchlosť a jednoduchosť ukladania a takmer intuitívne ovládanie je tiež veľkou prednosťou, ale uvítala by som napríklad možnosť kreslenia poznámok, ktorá je dostupná v aplikáciach iných spoločností.

V zásade je možné skonštatovať, že Google Keep je milý, jednoduchý a pekný nástroj na rýchle ukladanie nápadov a taskov, ktorý bude hádam časom obohatený o nové funkcie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?