Svet nie je továreň na splnené priania

Autor: Patrícia Drobna | 19.5.2013 o 13:08 | (upravené 4.7.2013 o 13:04) Karma článku: 4,02 | Prečítané:  920x

Rada sa zžívam s postavami kníh. Je to, ako keby som mala iné životy v iných vesmíroch. Nie vždy sa mi to darí. Niektorí hrdinovia a hrdinky sú príliš plytké alebo sú ich životy natoľko nemožné, že to jednoducho nejde. Knihe Na vine sú hviezdy sa podarilo vtiahnuť ma do deja až natoľko, že som ju prečítala za jeden deň.

Dvaja tínedžeri s rakovinou v rôznych štádiách sa spoznajú na stretnutí mladých pacientov s rakovinou. Ona nechodí do školy a jediní ľudia v jej živote sú jej rodičia. On síce prišiel o nohu, ale má 85% šancu žiť. Samozrejme sa zamilujú. Celé to mohlo byť veľmi sladké a nútiace nás ľutovať hrdinov od začiatku do konca. Našťastie, John Green túto tému spracoval lepšie.

kniha

Nájdeme tu veľa "sladkých" prvkov, ktoré by mohli ľuďom "ošľahaným" životom a s dávkou cynizmu vyvolávať žalúdočné ťažkosti, ale aká iná je prvá láska v tínedžerskom veku, ak nie sladká? Našťastie, je podávaná rozumne a v správnych dávkach a uľahčuje celkove ťažkú tému, ktorú kniha spracováva. Taktiež humor, ktorým oplývaju postavy výrazne napomáha tomu, aby sa z čitateľa v polovici knihy nestal deprimovaný človek.

V komentároch ľudí som čítala, že záver sa dal predvídať. Podľa mňa nie. To, čo bolo predvídateľné nájdete asi 40 strán pred záverom. Záver je ružovou bodkou za pekným príbehom.

Myslím, že táto kniha nie je stratou času. Je to jedna z tých, ktoré nás aspoň na chvíľu donútia zamyslieť sa nad tým, či je naozaj také strašné, že zajtra je zase pondelok.

"Svet nie je továreň na splnené priania." - citát z knihy

Obrázok:martinus.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?