Jakub Ptačin: Mám okolo seba veľa ľudí, ktorí ma inšpirujú

Autor: Patrícia Drobna | 3.6.2013 o 10:12 | Karma článku: 4,17 | Prečítané:  1385x

Dizajnér, poctivý organizátor Honest Conf., čerstvý magister a (re)aktívny chalan. Toto a mnoho iného sa dá povedať o rečníkovi tohtoročného TEDxBratislava Jakubovi Ptačinovi.

Za posledné roky si bol rečníkom na viacerých podujatiach, je pre teba TEDx niečim iný?

Bratislavský TEDx bol vždy našou inšpiráciou aj pri akciách, ktoré sme robili s občianským združením BCK__SPC. Z môjho pohľadu na Slovensku nie je zmysluplnejšia akcia takéhoto "konferenčného" typu. Robia to kvalitne, robia to od srdca a je to z toho cítiť. Som veľmi rád, že tu TEDx máme.

Tohtoročný TEDxBratislava sa bude konať na novom a špeciálnom mieste v Národnom divadle. Navštevuješ SND? Aký je tvoj vzťah k divadlu?

Divadlo mám veľmi rád a o SND som aj robil diplomovú prácu, kde som pracoval na zmene jeho vizuálnej komunikácie. Nová budova SND sa mi nepáči, pôsobí na mňa sterilne a ten červený koberec v kombinácii s ostatnými prvkami vyznieva naozaj "esteticky". Sám však viem, aké ťažké je zohnať kvalitný priestor pre dostatočný počet ľudí. Sály ako také, kde budú prebiehať prednášky sú však z môjho pohľadu viac-menej OK a už sa na to veľmi tešíim. Raz si tam hádam aj niečo zahrám :)

Bol si účastníkom minulých ročníkov? Ak áno, čo ti utkvelo v pamäti?

Počas každého TEDxu som bol buď mimo Bratislavy, alebo si pamätám, ako som sa učil na bakalárske štátnice. Vždy som si ale našiel čas a sledoval ich online, a to je ďalšia z vecí, ktoré sú na TEDxe super.

Koho považuješ za svojho najväčšieho inšpirátora a prečo?

Mám okolo seba veľa ľudí, ktorí ma inšpirujú v rôznych oblastiach. Snažím sa mať okruh týchto ľudí čo najpestrejší a snažím sa každého, kto ma inšpiruje spoznať aj osobne. Iní ľudia ma inšpirujú v hudbe, iní v dizajne, iní v podnikavosti, iní v občianskom aktivizme a iní v pristupe k životu a vo svojej ľudskosti. Všeobecne sú mojími najväčšími inšpirátormi a vzormi moji rodičia.

Na akého rečníka tohtoročného TEDxu sa tešíš a prečo?

Mám veľmi rád Roba Rotha a teším sa, v akej polohe sa ukáže na TEDxe. Okrem neho sa teším na včelára Dušana a samozrejme dizajnérov Ulricha a Petru. S hudobníčkou Andreou Bučkovou sme sa uz stretli na jednej spoločnej akcii a ona bude tiež určite úžasná.

Vedel by si povedať, koho by si v budúcnosti na TEDx rád ešte videl ?

Miltona Glasera, jedného z mojich najobľúbenejších dizajnérov a zo Slovenska Mariána Kuffu, lebo na Slovensku robí neuveriteľný kus práce so skupinami ľudí, o ktorých sa nikto nezaujíma.

Čomu sa plánuješ venovať v najbližších mesiacoch?

Za pár dní odlietam do Španielska, kde by som chcel viac preskúmať vzťah Španielov k tradíciam a k ich vizuálnemu dedičstvu. Potom plánujem pokračovať v rozbiehaní projektu Poctivo a našej konferencie Honest Conf. a samozrejme v marketingu a dizajne, ktoré ma živia. Cez leto by som si chcel aspoň na mesiac oddýchnuť doma na Orave a stráviť aspoň jeden týždeň v New Yorku. Na jeseň by som si rád začal robiť doktorát alebo sa prihlásil na ďalšiu vysokú školu, ale to je ešte hudba budúcnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?